Столичният общински съвет ще разгледа доклада, внесен от кмета на София Йорданка Фандъкова за преструктурирането на общината.
Предлага се от 1 януари 2020 година София да стане първата община в България, която да премине към електронни обществени поръчки. За повече контрол, ред в строителството и ремонтите се създава специално направление "Обществено строителство". В него влизат дирекции, които ще отговарят за строителството в транспортната инфраструктура, обществени сгради и ВиК мрежата. За бърз градски транспорт и управлението на трафика ще отговаря направление "Транспорт и градска мобилност". Предлага се и реформа в сферата на администрацията и създаването на повече електронни услуги в общината.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите