Специализираната прокуратура протестира пускането от ареста на бившият кмет на район "Младост" Десислава Иванчева и заместничката ѝ Биляна Петрова, съобщиха от прокуратурата. От държавното обвинение не са съгласни с довода на съда, че двете са в тежко здравословно състояние и оспорват казано от експертите в съдебната зала днес, като цитират друга експертиза.
Прокуратурата дори иска да се спре незабавното освобождаване на двете под домашен арест, както разпореди съдия Иво Хинов. Така щяла да се предотврати възможността подсъдимите да се укрият и да извършат ново престъпление.
Иванчева и Петрова са обвинени за поискан подкуп в размер на 500 хил. евро и получени близо 70 хил. eвpo. Двете са задържани вече седем месеца, а това е вторият опит да излязат от ареста.
Контролът над товарния трафик: Пътна полиция с резултати от масираните проверки
Министерството на туризма и обществените медии обсъдиха общи идеи за представяне на регионите в България
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Експеримент със симулационни очила: Какви са възприятията на шофьорите, употребили алкохол?
С 4,6 промила зад волана: Съдът решава за ареста на шофьора, задържан в Бистрица