Експерти от Института за пътна безопасност смятат, че разделянето на Закона за движение по пътищата на три е механично и няма да доведе до намаляване броя на жертвите при пътно-транспортни инциденти. Според тях предложението да се въведе минимална дистанция е недомислица и по-скоро ще създаде правни проблеми. Мнението беше изказано по време на дискусия, посветена на пътната безопасност, която се проведе в Техническия университет в Пловдив.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите