Старата турска баня в квартал "Кършияка" в Пловдив няма да се събаря. Собственикът на имота е решил да запази сградата, въпреки че има огромен инвеститорски интерес към терена. Там може да се строи спокойно, тъй като банята не е регистрирана като културна ценност. Това е показала проверка на администрацията на район "Северен".
Имотът на улица "Братаница", в чиято територия се намира турската баня, стои неизползваем близо 20 години. Доскоро старата сграда беше скрита от боклуци и растителност. Мястото вече е разчистено, а плановете на собственика са тук да построи еднофамилна къща. Банята обаче ще бъде запазена.
Ральо Ралев – кмет на район Северен: "Като къщата няма реално да изконсумира цялото РЗП, което се предвижда за имота, няма нужда на този етап да я премахва тази баня. Тя не е някакъв паметник на културата. А дали той ще реши да я реставрира, това вече е въпрос на личен избор. Може би пък в някакъв последващ етап да реши и да я премахне."
Атрактивният терен години наред е бил под прицела на десетки строителни фирми – разказал собственикът Малин Марчев.
Ральо Ралев – кмет на район Северен: "Казва ми: "Мен в годините назад много пъти са ме търсили от строителни предприемачи да реализират там жилищна кооперация", но е отклонявал всяко едно предложение."
Най-вероятно около старата кварталната турска баня ще бъде вдигната ограда, за да се обезопаси имотът.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите