Близо 18 милиона лева повече ще отдели Столичната община за градски транспорт през 2018-а. Очаква се и транспортните оператори да изминат с милион и 200 хиляди километра повече.
Повишава се цената, която Общината ще плаща на километър на столичния авто- и електротранспорт - със 7 стотинки повече при автобусния транспорт и с около 20 стотинки - при електрическия. Това се прави с цел операторите да предоставят по-качествена услуга. Повишението на цената за изминат километър няма да важи за частните оператори. Утре се очаква това решение да бъде прието и от Столичния общински съвет.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра