Стотици деца и родители дариха парични средства за пострадалите от пожара над Кресненското дефиле. Семействата се включиха в дарителска кампания в първия учебен ден по призив на учители вместо да им купуват цветя, да дарят пари в помощ на хората, останали без дом при огнената стихия.
25 първокласници посрещна Средното училище в Кресна. Те бяха и първите, които пуснаха пари в дарителската кутия, поставена в училището.
Кристина Благоева, майка на първокласник: Вместо да изсъхне един букет за дни, може да се спаси една къща, която е изгоряла, едни животинки, къде нямат храна.
Емилия Михова, майка на първокласник: Ние предпочетохме и двата варианта, подарихме цвете на госпожата и оставихме в кутията за помощите на пострадалите.
Анелия Смилянова, учител на първи клас: Децата трябва да се възпитават, да се научат, да бъдат съпричастни към проблемите на останалите хора. Радвам се, че много хора се включиха, подкрепиха това дело.
Най-развълнувани в първия учебен ден по традиция бяха първокласниците. Сред учениците, които за първи път влязоха в час, беше и синът на кмета на Кресна Николай Георгиев.
Николай Георгиев, кмет на община Кресна: Като родител, значи е неописуемо вълнението, неописуемо. Сега се вълнувам, защото и аз преди 38 години прекрачих прага на това училище, и след 38 години карам моето дете първолаче.
Над 1300 лева е сумата, която родители и ученици дариха през днешния празничен ден за пострадалите от пожара. Парите вече са преведени по сметката на националната дарителска кампания, съобщиха от общината в Кресна.
Откриха изложба по повод 150 години от Априлското въстание в Обсерваторията в Рожен
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-ия километър
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
Шокиращ случай от Долна Митрополия: Шофьор свали дете от автобус и го остави на пътя в жегата
Повече от 8 часа продължава борбата с пожара на АМ "Тракия" при отбивката към Велинград
Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане „задържане под стража“