Стотици граждани на Стара Загора,колеги,съратници и приятели си взеха днес последно сбогом с бившия кмет на града,министър на здравеопазването и общественик д-р Евгений Желев.Поклонението бе в Старозагорската опера, а пред сградата общинският духов оркестър изпълнява траурни мелодии докато хората чакаха на опашка.
Сред първите, които се поклониха пред тленните останки на доктора, беше неговият приятел и съратник президентът Георги Първанов. Опело отслужи Старозагорският митрополит Киприян.
Д-р Желев загина при нелеп инцидент в петък следобeд, когато го затисна трактор, с който се опитвал да фрезова почвата на вилата си в чирпанското село Яздач.
Тази вечер приятелите му ще пуснат в негова памет 1000 фенера над Стара Загора
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец