Арменски граждани стреляха с газов пистолет при спречкване с група мъже в Слънчев бряг. Инцидентът е станал тази сутрин около 6,30 часа в района на хотел "Кокиче". Това съобщиха от пресцентъра на полицията в морския град.
От там добавиха, че спречкването е заради междуличностен конфликт. Стрелбата е била от автомобил "Рейндж Ровър Спорт" с пловдивска регистрация. Колата е спряна малко след инцидента. Управлявал я е 28-годишен мъж, арменец, но със статут на постоянно пребиваващ в Пловдив. Открит е и пистолетът. Той е газов и е законно притежаван от шофьора на автомобила. В колата е имало още един арменец, на 36 години.
Останалите участници от другата група също са задържани. Трима от тях са на по 20 години, а един - на 19. Четиримата са от Димитровград и са работели в различни обекти в Слънчев бряг. По случая са разпитани свидетели. Образувано е досъдебно производство за хулигански действия.
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
Прокуратурата обжалва мярката за неотклонение на бившия директор на 138-о училище
Мъжът, обвинен за унищожаването на 215 надгробни плочи на Централните софийски гробища, остава в ареста
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Трагичният инцидент във Варна: Експертизи ще установят с каква скорост се е движил шофьорът