С консенсус парламентът прие да бъде сложен таван на бонусите , които имат право да взимат държавните регулатори. Промените са предложени от Реформаторския блок.
Мотивите им са, че липсва ясен регламент за определяне на допълнително възнаграждение на служителите и ръководството в някои регулатори - Комисията за финансов надзор, Комисията за регулиране на съобщенията и Комисията за енергийно и водно регулиране. Депутатите се съгласиха, че независимостта на регулаторите не би трябвало да означава да си определят сами бонусите и да се получава така ,че взимат многократно повече от председателя на парламента, премиера или президента. Добавиха като пример и високите заплати в БНБ излезли около казуса КТБ .
Мартин Димитров, депутат от ПГ на Реформаторския блок: "Народът неслучайно е казал, че не е луд тоя дето яде зелника, а тоя дето му го дава. Тия дето ядат зелника, уважаеми колега, те не са луди, ние сме лудите, че не сме приели ясни разпоредби за заплатите на регулаторите в България. Наистина няма логика председателя на БНБ да взима 4 пъти по-висока заплата примерно от финансовия министър. Хайде да сравним отговорностите на финансовия министър и на председателя на БНБ, особено в условията на валутен борд".
Готовност за засилване на сътрудничеството между САЩ и България изразиха Рая Назарян и временния посланик Х. Мартин Макдауъл
Божидар Божанов, ПП-ДБ: В политиката не е важно мястото в листата, а доверието на хората
Петър Петров, "Възраждане": Милиони се въртят в купуването на гласове – очакваме реални действия от МВР
Заседание на правната комисия - нов опит депутатите да разгледат Закона за лобизма
ЦИК определя чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите