Заради честото прекъсване на електричеството жители на няколко старозагорски села започнаха подписка с искане за спешни мерки. От токовите удари е изгоряла част от битовата техника на хората. От електроразпределителното дружество казаха, че проблемът ще бъде решен възможно най-скоро.
Хората във Винарово са силно притеснени от честото спиране на тока от два месеца насам. Електричеството прекъсва поне по 6 пъти на ден. Дори в селото водят дневник с токовите удари, а от тях се повредила и част от техниката.
Вида Мариева: Развали се фризера, изхвърлихме го. Сега и телевизора и той се развали.
Делка Пенева: Отворих хладилника, фризера, той целият отпуснат.
Освен във Винарово, проблеми с електрозахранването има и в селата Стоян Заимово, Могилово, Яздач, Яворово и Ракитница.
От електроразпределителното дружество - ЕVN, обясниха проблема с комплексни причини - лошите метеорологични условия и планови ремонти. От там увериха, че до края на седмицата проблемът ще бъде разрешен.
След колективни оставки – децата със спешни хирургични случаи във Варна ще се лекуват в други болници
Адв. Мария Петрова: Предполага се камерите с охранителна цел да са извън обектите и да имат съответните стикери
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас
Разследват от убийство до ритуално самоубийство на трима мъже до хижа “Петрохан”
Президентът Йотова пред ГЕРБ-СДС: Предстоят ни трудни моменти, но целта ни е обща – прозрачни и честни избори
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити