Петдесет от съкратените от рудник „Бабино” в Бобов дол миньори, които втори ден протестират заради неизплатените им възнаграждения, в 10 часа днес отново блокираха камионите, които превозват въглища за ТЕЦ-Бобов дол, съобщи БГНЕС.
Софийска цистерна влетя с висока скорост в посока кантара на ТЕЦ-а към 10 часа и едва не прегази блокиралите пътя миньори. Протестиращите казаха, че днес са по-малко, тъй като ръководството на ТЕЦ-а е казало, че ако и днес го блокират, ще извикат жандармерия.
Около 50 души са на блокадата с петдесетина души, прииждат още хора.
Вчера около стотина съкратени миньори блокираха входа и изхода на камионите, които карат суровина за ТЕЦ-а. Преговорите с управител на въгледобива „Въгледобиви-Бобов дол” Харалампи Златанов се провалиха – миньорите не приеха възнагражденията им да бъдат изплащани разсрочено. Според тях сумите възлизат на 6 брутни заплати плюс купони за храна, плюс неизползваните отпуски.
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия", където вчера стана тежката катастрофа, отнела живота на трима души
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела