Американски учени са открили езеро на дъното на Мексиканския залив, но ако някой влезе в него, ще пострада ужасно, съобщи Сайънс алърт.
Водата в "езерото в морето" е около пет пъти по-солена от околната. Тя съдържа и отровни концентрации на метан и водороден сулфид. Затова не се смесва със заобикалящата я морска вода. Ако животно или човек влезе в този басейн, токсичните химикали могат да са смъртоносни. Само бактерии, морски червеи и скариди са способни да оцелеят в подобни условия.
За учените езерото в морето е много интересно. Те изследват как някои организми оцеляват в екстремен хабитат. "Това беше едно от най-смайващите неща в дълбокото море. Спускаш се надолу и виждаш езеро или течаща река. Чувството е сякаш не си на този свят", разказа биологът Ерик Кордес от екипа.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Австралийски учени определиха възрастта на най-стария астероиден кратер на Земята
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец