На 55 години Кирил Милчев от град Бобошево вече се чувства преуспял музикант в Норвегия. Там е от 23 години и се e реализирал не само като изпълнител, но и като музикален продуцент, като преподавател и композитор.
Кирил Милчев живее със семейството си в норвежкия град Флоро, където работи като педагог и музикант. Свири на пиано, продуцира и композира музика и пише текстове на песни. Сега подготвя своя песен, с която Норвегия да се представи на следващата Евровизия.
"Бях поканен от една смесена норвежко-италианска група. Станах техен пианист и започнах да свиря по известни дискотеки с техни национални изпълнители", спомня си Кирил.
В Норвегия признават българската му диплома и той успява да спечели конкурс в едно от училищата по изкуствата, където работи като преподавател. Там той патентова свое помощно средство за по-бързо изучаване на музикалните ноти, което нарича Piano Helper.
"Продуктът се прие много добре и започна да се търси", споделя той.
Кирил Милчев има мечта един ден да направи школа за талантливи деца в България.
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Кризата с боклука: Пореден уикенд доброволци почистват различни райони в София
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган
Георги Първанов: И да се озъртам не мога видя лидер, който ще изведе страната на нов път