Десетки жители и гости на Габрово се събраха на площада в центъра на града за традиционното изпращане на старата година. По идея на общината вече трета година отминаващата година се изпраща с почести и веселие, равни на посрещането на Новата година. Жителите на града на хумора и сатирата с гордост твърдят, че такова тържество в последните часове на старата година няма никъде по света.
Габровци казват, че старата година трябва да се изпрати с песни, танци и голяма благодарност за уроците и хубавите моменти, които ни е дала. По традиция изпращането на старата година продължава до полунощ и завършва с пищна заря.
И в старата столица Велико Търново спазват хубава традиция- общината подарява на жителите и гостите на града новогодишно излъчване аудио-визуалния спектакъл "Звук и светлина".
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Директорът на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна