ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В началото на октомври започва разширяването на Софийския околовръстен път

Чете се за: 01:23 мин.
Икономика

В началото на октомври ще започне разширяването на Софийския околовръстен път от квартал "Младост" до магистрала "Тракия". Това обяви в Сутрешния блок на БНТ регионалният министър Петя Аврамова. През есента ще бъдат открити предсрочно и нови 10 километра от автомагистрала "Хемус".

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      "Хемус", "Струма" и разширяването на околовръстното на София са трите големи инфраструктурни обекти, които ще се изпълняват през есента. Разширяването на околовръстното на София ще започне от пътен възел "Младост" и ще приключи до АМ "Тракия". Отсечката ще е 6 км ще струва 144 млн. лв., като кабинетът вече гласува преди дни 14 милиона към регионалното министерство. Разширяването на пътя с по три ленти за движение в посока, надлези и прелези се очаква да отпуши трафика по Околовръстното в този участък.

      ;

      Есента ще бъдат пуснати предсрочно и 10 км. от АМ "Хемус" между пътен възел Боаза до Ябланица, обяви регионалният министър Петя Аврамова.

      Петя Аврамова, министър на регионалното развитие и благоустройството: Отчуждителните процедури забавиха участъка от Буховци до Белокопитово, вече имаме приключила отчуждителна процедура, благодарение на промените в Закона за държавната собственост. 08:19:10 - Така че започват и останалите 15 км. от участъка.

      По следващите 134 км. от "Хемус", разделени на 6 отделни лота, се строят първите три: Боаза- п.в. "Дерманци", Дерманци-Каленик, Каленик-пътя Плевен-Ловеч.

      Петя Аврамова, министър на регионалното развитие и благоустройството: АМ "Хемус" е един от приоритетните обекти, всъщност вертикалните отсечки Видин-Ботевград, Русе-Велико Търново, магистрала Струма, магистрала Европа и магистрала Хемус са приоритетите на правителството и на АПИ, и на МРРБ.

      По АМ "Струма" се очаква разрешение за строеж на тунела "Железница" и участъка след него. Есента ще има фирма-изпълнител и за Кресненското дефиле.

      Петя Аврамова, министър на регионалното развитие и благоустройството: Това е най-трудният за преминаване, и приоритетен за нас участък, като в този участък имаме най-тежките съоръжения - виадукти, мостове, така че изборът на изпълнител предстои.

      Ремонтът на изгорелите съоръжения при километър 62-и край Дупница ще продължи около 4 месеца.

      Петя Аврамова, министър на регионалното развитие и благоустройството: Пожарът на АМ "Струма" е един пример как безхаберието на хората може да доведе до сериозни инциденти, които струват много пари на българските данъкоплатци.

      Сумата, която ще заплати АПИ и съответно българските граждани, е съответно 1,8 млн. лв.

      Кабинетът даде зелена светлина и за изграждането на пътя Мездра-Ботевград, част от коридора Видин-Ботевград. Сумата: 420 млн. лв.

      Петя Аврамова, министър на регионалното развитие и благоустройството: Имаме избран изпълнител за лот 2, който е от Мездра, участъкът откъм Мездра, и очакваме да бъде избран изпълнител тези дни и за лот 1, така че тази есен започва дългоочакваният ремонт на този път.

      Паралелно се работи и по строителството на пътя Видин-Ружинци. Очаква се пътят да облекчи трафика и осигури повече инвестиции в Северозападна България.

      Свързани статии:

      Петя Аврамова: Тази есен ще бъдат пуснати нови 10 км от магистрала Хемус
      Петя Аврамова: Тази есен ще бъдат пуснати нови 10 км от магистрала "Хемус"
      В началото на октомври предстои да започне строителството на...
      Чете се за: 00:25 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?