20% увеличение на основните заплати договориха синдикатите и ръководството на "Пирогов". Днес в спешната болница беше подписан колективният трудов договор.
Основните възнаграждения на лекарите и сестрите ще бъдат увеличени с до 300 лева от 1 април.
Така основната заплата на медицинска сестра в болницата ще достигне 900 лева, а на лекарите - ще надхвърли 1000 лева. В хода на преговорите е определен нов модел за изчисляване на заплатите в болницата, отпаднали са добавки, които според директора проф. Асен Балтов са били давани неправомерно.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си