Регионалната инспекция по околната среда и водите - Пловдив информира, че за нерегламентирано изгаряне на отпадъци през зимния сезон се предвиждат сериозни санкции, както за юридически, така и за физически лица.
Регионалната инспекция и пловдивският общински инспекторат вече са констатирали при проверки нерегламентирано изгаряне на отпадъци от частна фирма в южната промишлена зона на Пловдив. На компанията вече е съставен акт за извършеното нарушение. Според Закона за управление на отпадъците глобата за физически лица е от 2000 до 5000 лeвa, а за юридически лица и еднолични търговци - до 4000 лв. При изгаряне на опасни отпадъци - отработени масла, филтри, абсорбенти, замърсени с опасни вещества и други, санкцията за нарушителите ще са в размер от 10000 до 50000 лева.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец