От днес до 30 септември в Пловдив ще се проведе 73-тото издание на Международния технически панаир. Тази година участват над 600 изложители от 40 държави. Фирмите ще покажат най-новите продукти в областта на електониката и електротехниката, енергетиката и екологията, водния сектор.
Изложителите обръщат внимание на информационните технологии и роботиката, демонстрират последно поколении иновации в химическата промишленост и автомобилната индустрия.
В конкурса за златни медали ще се състезават 40 иновативни проекта. Сред тях е българска разработка от европейски мащаб, която може да спаси хиляди автомобили от спиране заради отделяните вредни газове.
Очаква се близо 45 хиляди посетители от страната и чужбина да разгледат десетте специализирани изложби.
Болница получи административно наказание заради случая с младежа, който се хвърляше под движещи се коли и след това се самоуби
Съдът постанови условна присъда за учителя, който е имал интимна връзка със своя ученичка
След потопа в "Елените": Проверки по цялото Черноморие показват редица нарушения
"Аз съм юрист, а не популист" - Наталия Киселова с първи коментар пред БНТ след оттеглянето си от поста
Ивайло Мирчев: КПК се превърна в бухалка – ще настояваме за закриването ѝ