Днес се навършват 23 години от смъртта на пророчицата Ванга. В нейна памет на гроба й до входа на църквата "Света Петка Българска" в местността Рупите беше отслужена панихида и заупокойна молитва.
Миряни от страната и чужбина пристигнаха в храма, за да се поклонят пред паметта на Ванга, защото вярват, че с помощта на нейните съвети са успели да се излекуват от болести и са получили помощ в трудни моменти от живота си.
През целия ден беше отворена и къщата-музей, в която Баба Ванга е приемала хората през последните 25 години от живота си.
След църковната служба на гостите беше раздадена постна храна - любимите ястия на пророчицата - лозови сърми, чушки и боб.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (ВИДЕО)