Днес се навършват 23 години от смъртта на пророчицата Ванга. В нейна памет на гроба й до входа на църквата "Света Петка Българска" в местността Рупите беше отслужена панихида и заупокойна молитва.
Миряни от страната и чужбина пристигнаха в храма, за да се поклонят пред паметта на Ванга, защото вярват, че с помощта на нейните съвети са успели да се излекуват от болести и са получили помощ в трудни моменти от живота си.
През целия ден беше отворена и къщата-музей, в която Баба Ванга е приемала хората през последните 25 години от живота си.
След църковната служба на гостите беше раздадена постна храна - любимите ястия на пророчицата - лозови сърми, чушки и боб.
В "Референдум": Протестите са повлияли на 41% от българите за решението им да гласуват
40% искат управление около нова политическа сила, сочи проучване на "Алфа Рисърч"
"Алфа Рисърч": Българите оценяват 2025 г. като по-успешна за себе си, отколкото за страната и света
97 медала от международни и европейски олимпиади са спечелили отборите ни по природни науки
БСП: Няма как този парламент да формира какъвто и да е тип правителство - ние не бихме участвали в никакви разговори
Парламентът се отказа да обсъди проектобюджетите на НЗОК и на държавата за 2026 г.
Общо 350 000 лева парична гаранция за свободата на Йордан Кателиев и Николай Стефанов определи съдът