Имахме оперативна информация от миналото лято за готвено бягство на лицето Владимир Стефанов Пелов и бяха предприети необходимите мерки. Това заяви от парламентарната трибуна вътрешният министър Валентин Радев. Информацията е подадена на Министерство на правосъдието и тези, които са заинтересовани от това. Направени са и са взети необходимите мерки по това, но за жалост се случи така, че той сега е избягал от затвора“, каза още Радев.
                                                    Радев обясни още, че в момента работи щаб към СДВР към главен комисар Христо Терзийски, директор на Главна дирекция "Национална полиция".
Безспорно в случая става дума за човешки грешки и за техническо неокомплектоване на системите за сигурност, които действат, каза от своя страна правосъдният министър Цецка Цачева.
                                        
                                        
                                        
                                        
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026