Не вярваме, че ще бъде внесен вот на недоверие към правителството. Щеше да бъде септември, после казаха декември, най-вероятно ще отиде след приключването на българското европредседателство. Това заяви в "Денят започва" лидерът на партия "Воля" Веселин Марешки.
Приветствам политиката на новия здравен министър, но от години алармирам за проблемите в обществото, каза Марешки и допълни, че Варненската университетска болница е рекордьор, като е внесла около 10 млн. лева в КТБ, които са "изгорели".
Очакваме да няма нови псевдо разследвания, от които да се твърди, че съм продавал скъпа апаратура на болници. Мафията е много голяма в този сектор, каза още Марешки.
Според него дясното политическо пространство трябва да участва в по-сериозно обединение, а от Иван Костов насам, дясното няма истински лидер. Около 400 000 българи останаха непредставени в парламента, те не приемат ГЕРБ като част от дясното политическо пространство, ние искаме да представим алтернатива на тези хора, допълни лидерът на "Воля",
Избор на председател на ДАНС: Деньо Денев беше изслушан в комисията в парламента
Ивайло Шотев, ПП-ДБ: Бюджет 2026 таксува бизнеса за сметка на държавната администрация
5 години затвор за Симона Радева за укривателство на Георги Семерджиев, определи Софийският районен съд