Българското участие на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг започна по отличен начин, след като Владимир Зографски преодоля квалификацията в ски скока на нормална шанца. Той завърши на 17-о място след скок от 98.5 метра, за който получи 118.8 точки.
Така Зографски подобри класирането си от Игрите в Сочи през 2014 година, когато не успя да премине квалификацията от нормалната шанца.
Най-добър в квалификациите беше световният вицешампион от Лахти 2017 Андреас Велингер (Германия) със 133.5 точки след скок от 103.0 метра.
Двойният олимпийски шампион от Сочи 2014 Камил Стох (Полша) се нареди втори със 131.7 точки с опит от 104.0 метра, а трети е друг поляк - Давид Кубацки, със 129.6 точки, след като направи най-дългия скок в пресявките от 104.5 метра.
Световният първенец от Лахти 2017 Щефан Крафт беше най-добър от австрийците, след като се нареди пети със 128.5 точки след скок от 102.5 метра.
Протест на гражданската инициатива "Пловдив град за хората" за по-добър градски транспорт
Манол Генов: "Български ВиК холдинг" разработва планове за подмяна на остарелите помпени станции
Симеон Караколев: Ние сме най-добрият пример в ЕС как се руши животновъдството
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей
Какъв шампионски дух! Аржентина избегна детронация и обля в сълзи Англия за финал
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК - Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?