През изтеклата нощ има позитивна промяна в състоянието на пострадалите при катастрофата до Вакарел, настанени в КАИЛ на УМБАЛ "Св. Анна". Пациентите са стабилизирани и контактни и вече всички са на собствено дишане. Няма пряка опасност за живота им, но все още са възможни усложнения.
Ако състоянието на пациентите позволява, още днес ще бъдат направени нови операции. Една жена ще бъде оперирана заради фрактура на китка и гръбначни прешлени, а друга ще бъде оперирана заради фрактура на раменна кост, уточняват от болницата.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема