Във Варна започва акция по разчистване на излезли от употреба и изоставени по улиците в града автомобили. Това съобщиха от общинското предприятие „Паркинги и синя зона“. От 15-и ноември старите коли ще бъдат маркирани със специални стикери. Мярката важи за превозни средства, които не са в движение, със стари регистрационни номера или не са преминали технически преглед през последните 2 години.
Собствениците им ще трябва да ги преместят
в имоти, които са частна собственост.
Друга възможност е да ги предадат за
разкомплектоване на лицензирана фирма.
В противен случай, излезлите от употреба
автомобили ще бъдат принудително
премествани на паркинга в южната
промишлена зона под Аспаруховия мост.
Там ще остават в срок до три месеца. През
този период собствениците им могат да
ги приберат след като платят за репатриране
и отговорно пазене. Ако автомобилите
не бъдат потърсени, ще бъдат предавани
за разкомплектоване на лицензиран
оператор. От общинското предприятие
„Паркинги и синя зона” са изготвили
констативни протоколи за близо 1150 стари
и изоставени коли.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите