Това сочат резултатите от измервателните станции на Изпълнителната агенция по околна среда в столицата от изминалата вечер.
Снощи в някои квартали на столицата въздухът е бил 7 пъти по-мръсен от допустимото. Най-мръсен въздух са дишали в Надежда, Хиподрума, Павлово и Младост.
За цялото денонощие нормите на замърсяване с фини прахови частици са надвишени над два пъти и половина. В още девет населени места в страната е имало замърсяване над нормата.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите