ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Янка Такева: Убедена съм, че учителската заплата ще стане 1500 лв.

bnt avatar logo от Агенция „Фокус“
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
Още

В интервю за агенция „Фокус“ председателят на учителския синдикат към КНСБ Янка Такева изрази увереност, че до края на управленския мандат на настоящето правителство учителската заплата ще стане 1 500 лв. Според нея следващата стъпка на увеличаване на учителските заплати трябва да е през септември 2018 г. и те да се повишат с 20%.

янка такева убедена съм учителската заплата стане 1500

Янка Такева заяви, че сегашното увеличение на учителските заплати от 1-и септември е удовлетворително.

Янка Такева, председател на учителския синдикат към КНСБ: На този етап ни удовлетворява това увеличение и смятам, че е едно добро начало в посока изпълнението на управленската програма в частта „Средно образование“.

Такева заяви, че увеличението на заплатите в сектора ще увеличи привлекателността на професията на учителя, защото заплащането е основен фактор. Тя одобри мярката учителите от малките населени места да получават повече от колегите си в големите градски центрове, за да се привлекат повече кадри в тези райони.

Свързани статии:

С колко точно ще бъдат увеличени учителските заплати?
С колко точно ще бъдат увеличени учителските заплати?
Предложението на МОН за увеличаване на минималните основни работни...
Чете се за: 00:36 мин.
Окончателно: Учителските заплати се увеличават с 15% от 1 септември
Окончателно: Учителските заплати се увеличават с 15% от 1 септември
Две много важни решения гласуваха днес министрите. Първото е да се...
Чете се за: 00:17 мин.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?