Парламентът забрани къмпингуването и паркирането на 100 метра от морето. Това стана, след като депутатите приеха на извънредно заседание окончателно промените в Закона за устройство на Черноморското крайбрежие. Според поправките плажовете Корал, Карадере и Иракли вече ще имат защитен статут за природосъобразен туризъм. На тези плажове се забранява всякаква стопанска дейност, те няма да бъдат давани на концесия или под наем.
По време на окончателното гласуване на закона пред сградата на парламента имаше протест на природозащитници. Те се обявиха против постановените в проекта глоби за нощуване и кънпингуване на плажа - до 10 хиляди лева за физически лица и до 50 хиляди за юридически лица. В крайна сметка при гласуването глобите отпаднаха. Първоначалният вариант предвиждаше да се забрани и нощуването на плажа, но това също отпадна. С новия закон сключването на концесиите за плажовете и цялото им администриране се прехвърля от Регионалното министерство към Министерството на туризма.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?