Общинските съветници на Свищов забраниха продажбите на общински жилища на наематели. Взетото решение е за срок от две години и влиза в сила от 1-ви януари, а мотивът е, че през последните 25 години общината не е придобила нито едно жилище, а само е продавала. Така в Свищов през последното десетилетие жилфондът е намалял с една четвърт. През 2006 година общинските имоти са били 347, а сега са останали 262. Освен това дунавската община не разполага с достатъчно собствени жилища, за да бъдат удовлетворени всички молби на нуждаещите се от настаняване граждани.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата