Задържаните за убийството на 26-годишния мъж край Самоков са чужди граждани. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. Около 18.25 часа на 15 февруари в РУ-Самоков постъпил сигнал за мъж в безпомощно състояние в землището на с. Гуцал и за джип, изоставен на черен път на около 500 метра от него. Незабавно на място са изпратени екипи на полицията и спешна помощ, които са констатирали смъртта на мъжа.
При първоначалния оглед по тялото и главата на 26- годишния чужд гражданин са открити следи от охлузвания и кръвонасядания. В хода на първоначално проведените оперативно-издирвателни действия е установено, че от мястото, където е открито тялото, са се оттеглили двама мъже, които впоследствие са се укрили в гориста местност.
В резултат на проведените светкавични заградителни действия, на около 2 км от местопроизшествието са задържани двама граждани, негови сънародници, отведени в РУ-Самоков за изясняване на случая и провеждане на допълнителни процесуално- следствени действия.
По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 115 от НК. В хода на разследването не са потвърдени първоначалните данни, че свидетели на случилото се са двама горски служители. Действията по разследването продължават под надзора на Софийска окръжна прокуратура.
Състав на Апелативния съд – София допусна искане на Борислав Сарафов като и.ф. главен прокурор
ВКС одобри списък с 12 съдии за избoр кой ще разследва главния прокурор и заместниците му
Николай Попов: Камионът, който уби Сияна, не е под охрана, разхожда се както си иска
Росен Желязков: Границите на Украйна не могат да бъдат променяни със сила
ЕК: През 2026 България е изложена на риск от неспазване на фискалната рамка на ЕС
Избрана и помилвана: Официално Белият дом представи една от двете пуйки късметлийки