Български самолет на компанията "Българиън еър чартър", който е трябвало да излети от Щутгарт за Варна беше евакуиран заради заплаха за бомба.
Проблемът е възникнал при спречкване между пътници, когато един от пасажерите е обвинил друг, че е терорист и носи бомба. Всички полети на летището в Щутгарт бяха отложени, докато германската полиция провери самолета и багажа на пътниците. Не е открито взривно устройство. Задържани са двамата участници в спора - руснак и германец. Машината е излетяла и малко след 17-сет е приземи във Варна. Ето какво каза свидетелка на инцидента:
Очевидка: Когато бях на летищния контрол, един човек, който говореше на руски беше доста пиян и агресивен и явно заради него са спрели полета.
БНТ: Чухте ли за бомба?
Очевидка: Не съм чула такова нещо. Той е заплашил, че има бомба на самолета.
БНТ: Кой е заплашвал, руснакът ли?
Очевидка: Явно да, аз не съм го чула, чух го от една жена. Свалиха ни за нова проверка, а него са го арестували.Провериха целия багаж, това отне около 2 часа.
Атанас Запрянов: Първите машини "Страйкър" пристигат през февруари в България
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
Изготвят нови справки и експертизи по делото за побоя над журналиста Слави Ангелов
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на президента нереализиран
1550 евро допълнително ще получат всички пострадали при бедствията в Кърджалийско