Столични полицаи задържаха 42-годишен софиянец, който на 23 юни вечерта е подал фалшив сигнал за поставена бомба на летището. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
Мъжът е с криминални регистрации за хулиганство. Оперативно-издирвателните действия са предприети след получен късно вечерта на 23 юни сигнал за поставена бомба в района на Летище-София и на бул. "Ситняково".
След съобщението за заплахата криминалисти от СДВР и Първо РУ са предприели проверки и издирване на извършителя, образувано е и досъдебно производство. Мъжът е остава в ареста с мярка "задържане" до 24 часа. Предстои доклад на материалите в прокуратурата.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра