Държавата гарантира на лекарите и медицинските сестри от спешните отделения допълнително месечно възнаграждение. Това заяви здравният министър Петър Москов, като поясни, че договорът за новите трудови доходи е подписан днес, но влиза в сила със задна дата от 1- ви януари. Министър Москов заяви още, че тези възнаграждения ще бъдат извън това, което работещите в спешните отделения получават по щат.
д-р Петър Москов - министър на здравеопазването: Както изисква стандарта за съответното ниво на спешното отделение, лекарите ще получат допълнително на месец по 1500 лв, а сестрите по 900 лв, защото това е тежко, непривлекателно за работа и наистина трябва да има икономическа причина лекари и сестри, да останат да работят в спешното приемно отделение. Всичко това са пари и инвестиции, които са възможни не заради един или друг министър, а заради комплексната политика на мнозинството и на правителството.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра