Пожароопасният сезон в горските масиви на Варненска област започна, това съобщиха от Североизточното държавно предприятие.
Той ще продължи до края на октомври.През този период ще бъдат засилени мерките срещу пожари, ще бъде проверено състоянието на наличните хидранти, водоеми и противопожарни депа в горските територии. Според наредбата до 100 метра от тях се забранява паленето на огън на открито. Ще бъде извършена проверка за изправността на пожарогасителите, с които трябва да разполагат ръководителите на земеделски кооперации, арендаторите и ползвателите на селскостопански земи. Гражданите и институциите трябва да са особено внимателни и да не изхвърлят леснозапалими отпадъци в горските местности, а само на определените за целта места. Кметовете на общини и кметства трябва да имат денонощна телефонна връзка с центровете за пожарна безопасност и с гражданска защита в случай на пожар,съветват от Североизточното държавно предприятие.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?