Специализираната прокуратура разпитва земеделския министър Румен Порожанов в качеството му на бивш изпълнителен директор на Държавен фонд „Земеделие” по разследването срещу Миню Стайков за злоупотреби с еврофондове.
Както и при къщите за гости, говорим за поведение на бенефициенти извън работата на Фонда след одобрението на проекта, коментира преди да влезе на разпита Порожанов. Той категорично отрече да чувства вина в конкретния случай.
На 7 май Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд искане за определяне мярка за неотклонение „Задържане под стража“ на Миню Стайков, обвинен за участие в престъпен сговор за злоупотреби с европейски фондове, а Специализираният съд взе тази на най-тежка мярка.
7 години затвор за шофьора, който уби 23-годишния Йордан пиян и се укрива 2 години
Атанас Запрянов: Първите машини "Страйкър" пристигат през февруари в България
Теменужка Петкова: Заплатите в бюджетния сектор ще бъдат увеличени с 5% от януари