Поетапно премахване на гаражите започва от януари 2016-а година в Пловдив. Вдигането на металните клетки ще стартира от район „Централен“, където се предвижда пълното им премахване да бъде извършено до две години.
Така според общинската администрация ще създадат допълнителни паркоместа. Жителите ще получат възможност за гарантирано паркиране на платени места с изписан регистрационен номер на колата. За това ще се плаща 15 лева месечно. В някои от районите на Пловдив вече е спряно издаването на разрешителни за поставяне на досегашните метални клетки. За всяка зона, където има гаражи, по райони ще се изготвят проекти за облагородяване на пространството.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите