Енергийното министерство и Комисията за енергийно и водно регулиране започват проверки в трите електроразпределителни дружества. Това обявиха министър Теменужка Петкова и председателят на регулатора Иван Иванов.
Те представиха две спешни мерки за стабилизиране цената на тока на свободния пазар.
От 15 до 25 януари ще се проверяват енергийните обекти и електромерите както на битови, така и на бизнес потребители. Целта е да се установи дали компаниите доставят реалната услуга, за която потребителите плащат.
Като втора мярка - в понеделник ще се проведе спешна среща с ръководството на трите ЕРП-та, държавните производители на ток за свободния пазар и БЕХ.
Министърът на енергетиката: Уреждането на задълженията между "Булгаргаз" и "Боташ" няма да натовари бюджета и българските граждани
"ЗАД ДаллБогг: Живот и здраве" освобождава централата си до среда на юли
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци