Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев е разпоредил проверка на действията на Центъра за спешна медицинска помощ в София по повод на починало дете по-рано днес.
В 14.02 ч. на тел. 112 е постъпил сигнал за 11-годишно дете със задушаване, повръщане на кръв и в тежко състояние, а в 14.03 ч. лекарски екип се пренасочва от друг адрес за този сигнал от Ботунец, посочиха от ЦСПМ-София. В 14.08 ч. жена, която се е представила като леля на детето, се е обадила и е отказала сигнала, твърдейки, че ще закарат детето със собствен транспорт до лечебно заведение.
В 14.16 ч. медицинската сестра от Филиала за спешна помощ в Ботунец е подала сигнал за изключително тежкото състояние на детето и е започнала реанимационни действия, но детето е починало.
Медицинската сестра е била сама, тъй като в същото време лекарят от екипа е бил в София за хоспитализация на друго дете.
Очаквайте подробности!
ИИ може да покаже риск от деменция, изследвайки мозъчните вълни по време на сън
Назначиха нов временно изпълняващ длъжността директор на болницата в Силистра
Спешен апел за доброволно кръводаряване отправиха от Центъра по трансфузионна хематология
Удължиха срока за преустановяване на работата на Детското отделение в болницата в Силистра
Скандал между пътници е причината за нападението на шофьор на градски автобус в София
Министър Иван Шишков: Продължението на Дюлинския проход ще бъде завършен в края на годината