Сегашното правителство на Борисов е най-слабото от трите. Няма никаква пленяваща идея и подкрепа на границата, 133 гласа, девизът им е: единственото е да изкараме мандата. Това каза Жельо Бойчев от БСП в предаването "Панорама".Голямото ни разминаване да не подкрепим правителството се състои в няколко аспекта, добави той.
Ние не споделяме политиката на правителството. Смениха политическото си говорене по време на кампанията, сетиха се, че има образование, бедност и т.н. Има отстъпления от всички предизборни обещания в сегашната им програма, коментира Бойчев.
Очаквайте да сме много ясна алтернатива на политиката на "Борисов 3" и ще сме опозиция, добави той.
Бойчев не изключи и някои теми, по които може БСП да има допирни точки с ГЕРБ в парламента:
Можем да се разберем по въпросите на сигурността, както и чакаме разрешение на проблема, свързан с демографската ситуация у нас, обясни той.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски