Жертви на домашно насилие и техните близки ще внесат днес в Министерския съвет исканията си за нови промени в Наказателния кодекс срещу тормоза вкъщи.
Законът претърпя сериозни поправки съвсем наскоро, но потърпевшите искат още по- драстични санкции за насилниците.
Те предлагат да отпадне условието жената системно да е измъчвана, за да се квалифицира домашното насилие като тежко престъпление.
Сред исканията са и криминализиране на психическия тормоз и отпадане на съкратената процедура, при която насилниците могат да се договарят за по-ниска присъда. Настояват и за разкриване на още кризисни центрове за жени.
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)