 
                     
                    Почти 3 години жители на кв. "Обеля" са без улично осветление. Вандали често разбиват стълбове и крадат кабели, заради което улица "24-та" тъне в мрак. Това кара хората да избягват преминават по нея. Ще бъде ли подменено осветлението и какви мерки ще бъдат предприети за разрешаване на проблема вижте в репортажа.
Една от главните улици в квартала, която води към метростанци "Обеля", след 6 часа вечерта вече е напълно непрогледна. На улица "24"-та в кв. "Обеля" липсва осветление. На негово място има разбити стълбове, които са превърнати в кошчета за боклук. Затова хората вече избягват да преминават оттам.
Никола Николов - жител на района: "Положението е от много отдавна и е много сериозно. Вечерно време минават вандали какви ли не, даже тук има стълбове изрязани."
От районното кметство обясниха, че вече имат план за решението на проблема.
Младен Младенов - кмет на район "Връбница": "Последните неща, които сме направили, е, че отидохме с фирмата, която поддържа уличното осветление в района, и решихме отново да поставим кабела, но този път отново в подземните шахти, където да бъдат заверени и евентуално обезпечени с GPS-и, за да не бъдат откраднати отново. Ние се обръщаме към фирмата, а тя е направила съответното смятане кое трябва да се възстанови и колко метра е кабелът, и кои от уличните лампи трябва да бъдат подменени и чакаме разрешението на зам.-кмета."
От своя страна заместник-кметът по транспорт на София Евгени Крусев обеща Общината да поправи лампите и обясни, че разчитат да няма нови посегателства.
 "Не пешеходна пътека щеше да ме смачка": Броят на инцидентите в Благоевград расте
                                            
                    
                        "Не пешеходна пътека щеше да ме смачка": Броят на инцидентите в Благоевград расте
                    
                     Над 5000 лв. заплата за шофьор на тир, но недостигат кадри - каква е причината?
                                            
                    
                        Над 5000 лв. заплата за шофьор на тир, но недостигат кадри - каква е причината?
                    
                     Благомир Коцев е призован от прокуратурата за предявяване на обвиненията
                                            
                    
                        Благомир Коцев е призован от прокуратурата за предявяване на обвиненията