Жители на Перущица настояват Ради Минчев да остане действащ кмет до приключване на съдебното разследване за взимане на подкуп. В негова защита само за три дни са събрани подписите на близо 1200 души. Утре на заседание на апелативния съд ще бъде разгледана жалбата на Ради Минчев срещу решението на окръжните магистрати да бъде отстранен от поста.
Инициативен комитет и близо половината жители на Перущица се обявиха в защита на своя кмет.
Светлозар Чавдаров - скулптор
"Той довърши проекта с Червената църква, който е значим за цялата нация, завърши и проект за историческия музей, който подържа духовната памет и историческия облик на Перущица."
Според инициативния комитет Минчев е жертва на политическа поръчка на свои опоненти, които бяха определени като хора на разрухата.
"В момента община Перущица е във възход."
Мария Малинова
"На един честен човек е лесно да му уроним авторитета, да му разбием семейството и радвам се, че той е честен, спокоен и не се поддава на техните инсинуации."
Очаква се подписката да бъде връчена на Апелативния съд утре по време на делото за отстраняването от длъжност на Ради Минчев.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите