Жители на „Боровец" и „Ракитника" във Варна настояват за по-евтини цени на автобусните билети. Хората от двете селищни образувания плащат по 1 лев и 40 стотинки, за да стигнат до домовете си, вместо по левче, както е в останалите градски линии.
Хората настояват цената да се промени, защото според новия общ устройсвен план на града, който вече е в сила, селищните образувания каквито са „Боровец" и „Ракитника" са урбанизирани територии. Така те попадат в границите на район „Аспарухово". Цената на билета за квартал „Аспарухово“ е един лев. Кога билетът за „Боровец" и „Ракитника" ще бъде намален - проблемът вече е поставен пред ръководството на Дружество „Градски транспорт“.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата