Нечовешкото отношение на хора към животни продължава. Злосторници отровиха 4 кучета в русенския квартал ДЗС. Стопаните на мъртвите животни са в шок и са категорични, че любимците им с нищо не са предизвикали варварския акт.
Любен и Нели работят в кравеферма. Там отглеждат и няколко кучета.Някои от тях осиновили от кучкарника, за да им охраняват фермата. Преди няколко дни Нели видяла, че животните се връщат от разходка. Но започнали да залитат.
Нели
Шеева – стопанка на кучетата
“Запениха
се и умряха за 5 – 10 мин. Бяхме в шок. Три
дни не сме спали въобще. Нечовешко,
нехуманно! Няма никой право да отнема
живот, било то животински.”
Нели
и Любен са категорични, че знаят кой е
отровил домашните им любимци.
Нели Шеева – стопанка на кучетата
„Знаем къде са. Наблизо. Никаква вражда, даже приятелски отношения. Неочаквано…”
Стопаните
разказаха, че на кучетата са подхвърлени
колбаси натопени в препарати за агро
защита. Но разчитат след аутопсията
специалистите да се произнесат какво
точно е убило верните пазачи на
кравефермата. По чудо две от кучетата
са останали живи. Кучето Димана се е
спасила, само защото е яла по-малко от
отровните кренвирши. Другият пазач,
Рекс, не е успял да стигне до коварния
обяд, защото е бил вързан. Образувано е
досъдебно производство. Разследването
продължава.
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско