10 000 билета са продадени за срещата България - Люксембург от Лигата на нациите

стадион
Снимка: Facebook: Botev Plovdiv
17:47, 10.10.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Десет хиляди билета са продадени до момента за мача от турнира на УЕФА Лига на нациите между България и Люксембург. Бройката продадени билети е отчетена до ранния следобяд днес.

Това е среща от трети кръг от група С3 на турнира Лига на нациите и второ домакинство за България. Предишното на 8 септември завърши с победа на българския тим над Северна Ирландия с 1:0 и беше изгледано от 14 300 зрители на трибуните на стадион “Христо Ботев" в Пловдив.

Предвид темповете на продажба на билети към момента и оставащите два пълни дни до мача с Люксембург, очакванията са бройката от 14 300 да бъде сериозно надмината.

Максималната бройка билети, която УЕФА е позволила на БФС да продава за мача с Люксембург на стадиона в Пловдив, е 17 000. Днес, утре и в деня на мача в събота ще продължи продажбата на билети за срещата от третия кръг на турнира на УЕФА на касите на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Българският отбор е на 2-о място в групата за момента, има 4 точки, колкото и Беларус, като отстъпва единствено заради по-малко голове на чужд терен.

Гледайте прякото предаване на България - Люксембург от УЕФА Лига на нациите в 12 октомври, събота, от 19:00 ч по БНТ 1, БНТ 3, както и на сайта bntnews.bg/sport!

Панагюрище приема държавното първенство по кикбокс в стиловете на татами
Минута мълчание ще има в памет на Джордж Балдок преди мача между Англия и Гърция