18-годишен датчанин отстрани Зверев във втория кръг в Мюнхен

Александър Зверев
17:34, 27.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Александър Зверев допусна изненадващо поражение в първия си мач от турнира в Мюнхен. Световният №3 загуби с 3-6, 2-6 сета от 18-годишния Холгер Руне в среща от втория кръг.

В първия сет датчанинът поведе убедително с 3:0 гейма с пробив на нула. Германецът успя да върне пробива и да намали пасива си до 3:4, но последва нов пробив за тийнейджъра и 6:3 в първия сет.

Във втората част Руне бе още по-категоричен, като проби опонента си още с първата си възможност. Последва нов пробив за 4:1, който го доближи до победата. С втория си мачбол датчанинът сложи точка на спора след 1 час и 41 минути игра.

Скандинавецът завърши срещата с 4 реализирани пробива от 11 възможности спрямо само 1 от 7 за германеца. Началният удар също изостави Зверев, който спечели едва 5 точки на втори сервис в целия мач, а на първи също бе колеблив с едва 53% успеваемост.

Това е първи четвъртфинал за Холгер Руне през сезона. Там той ще се изправи срещу победителя от мача между Емил Русувуори и Максим Креси.