1651 места останаха свободни в училищата в столицата след второто класиране като такива има дори в най-желаните.
Учениците, които искат да се възползват от тези места трябва добре да преценят шансовете си, защото трябва да се отпишат от училището, в което вече са записани и да подадат документи отново. Така могат да изгубят мястото си.
За свободните места могат да кандидатстват и ученици, които досега не са се записали никъде. Документи за третото класиране се подават на 28 и 29 юли. Ще има и четвърти централизиран етап на класиране.
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката