19-годишният Дезире Дуе с първи минути за Пари Сен Жермен

Най-новото попълнение на парижани записа първи минути при изразителната победа над Монпелие с 6:0 в мач от втория кръг на Лига 1.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
12:41, 24.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.
годишният дезире дуе първи минути пари сен жермен

Най-новото попълнение на Пари Сен Жермен Дезире Дуе дебютира за първия отбор седмица, след като подписа договор за 50 милиона еро.

Халфът сложи подписа си под договор за пет години. За Рен Дуе дебютира през 2022 г. и за два сезона записа 57 шампионатни мача и отбеляза седем гола. Той бе част и от олимпийския отбор на Франция, който спечели сребърните медали на Игрите в Париж.

19-годишният Дуе влезе в игра за парижани снощи в 62-ата минута при изразителната победа над Монпелие с 6:0 в мач от втория кръг на Лига 1. Той замени Брадли Баркола, който се превърна в герой на вечерта със своите две попадения и общо три от началото на първенството.

„Беше гордост за мен да играя с цветовете на Пари Сен Жермен, много съм щастлив тази вечер. Освен това записахме много хубава победа, така че се чувствам страхотно“, увери Дуе.

„С фланелката на ПСЖ е различно, стремя се да играя на високо ниво", допълни младият играч.

Той каза още, че се чувства щастлив да е в редиците на „един от най-добрите клубове в света“, където е посрещнат много добре от целия отбор.

„Звездите, както ги наричате, ме посрещнаха топло и ми дават много съвети всеки ден. Радост е да мога да играя с тях“, роденият в Анжер футболист.

Запитан за ролята, която ще играе в отбора, той заяви, че „всички играчи трябва да са гъвкави“.

„Треньорът ни иска от мен да играя добре на терена, дава ми инструкции и аз се опитвам да ги спазвам, доколкото мога", сподели най-новото попълнение на шампиона на Франция.

Пожарът в Рила не може да бъде локализиран
Гледайте по БНТ 3: Амиго Северозапад излиза срещу Футзал Минерва за място в Шампионската лига