ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

30 дни арест за задържаните за трагедията в Кочани - ще бъдат ли повдигнати обвинения?

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:32 мин.
По света

Правителството в Скопие заяви, че ще поеме всички разходи на близките на пострадалите

Слушай новината

30 дни ще има прокуратурата в Република Северна Македония, за да събере доказателства срещу задържаните за трагедията в Кочани, при която загинаха 59 младежи.

Късно снощи мярката на арестуваните беше потвърдена. Тепърва ще се решава на кои от тях да бъдат повдигнати обвинения.

Правителството в Скопие заяви, че ще поеме всички разходи на близките на пострадалите, които се лекуват в страната и зад граница.

Утре приключва обявеният 7-дневен траур, а в понеделник се очакват нови протести в столицата Скопие.

"Огънят беше огромен, силен. Те гасяха отвън, а пожарът беше вътре. Беше хаос. Имаше тела по земята, пострадали. Някои се движеха, други не, задушени. Изведнъж започнаха да викат "Този има пулс, има пулс". И всички се затичаха към него и го качиха в линейка, за да го закарат в болница. Всички са се опитали да излязат изведнъж, накуп. Някои отишли при задната врата и при тоалетната, счупили прозорците на тоалетната, но е имало решетки. Не е имало шанс да се спасят", заяви Илчо Лазаровски, главен редактор на Радио "Кочани".

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?