Проектът предвижда да осъществява мисии съвместно с дронове
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че корпорация "Боинг" получава договора за бъдещия боен самолет F-47. Той ще замени предишното поколение F-22.
Договорът за 20 милиарда и потенциални стотици милиарди от продажби е глътка въздух за "Боинг".
Компанията преминава през дълбока криза от миналата година заради проблеми с качеството и стачка от около два месеца, парализирала двата ѝ основни завода.
След новината акциите на "Боинг" поскъпнаха с 4 на сто, докато загубилият "Локхийд Мартин" регистрира спад от близо 7 на сто.
Военните избраха името F-47, посочи Тръмп, който е 47-ият президент на Съединените щати. Дизайнът на новия пилотиран самолет е строга тайна. Проектът предвижда да осъществява мисии съвместно с дронове.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори