Проектът предвижда да осъществява мисии съвместно с дронове
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че корпорация "Боинг" получава договора за бъдещия боен самолет F-47. Той ще замени предишното поколение F-22.
Договорът за 20 милиарда и потенциални стотици милиарди от продажби е глътка въздух за "Боинг".
Компанията преминава през дълбока криза от миналата година заради проблеми с качеството и стачка от около два месеца, парализирала двата ѝ основни завода.
След новината акциите на "Боинг" поскъпнаха с 4 на сто, докато загубилият "Локхийд Мартин" регистрира спад от близо 7 на сто.
Военните избраха името F-47, посочи Тръмп, който е 47-ият президент на Съединените щати. Дизайнът на новия пилотиран самолет е строга тайна. Проектът предвижда да осъществява мисии съвместно с дронове.
Срещу продажбата на земя на чужденци: Протестиращи в Аржентина влязоха в сблъсъци с полицията
Нов опит срещу гражданството по рождение: Доналд Тръмп подписа два нови указа
Образуваха досъдебно производстово по случая с насилие над дете в Радомир
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят