По данни на опозицията в Истанбул тази вечер протестират 300 000 души
Сблъсъци тази вечер в Истанбул и Измир между полиция и демонстранти, които подкрепят задържания кмет на мегаполиса.
По данни на опозицията в Истанбул тази вечер протестират 300 000 души.
Екрем Имамоглу беше задържан в сряда по обвинения в корупция и тероризъм, които той отрича, предава Ройтерс, като се позовава на документ от съда.
Задържаният градоначалник е отговарял на поне 40 въпроса относно общински търгове. Утре правосъдието трябва да се произнесе по официалното му оставане в ареста.
Имамоглу е виден опозиционер и потенциален съперник на президента Тайип Ердоган.
Държавният глава заяви, че Турция няма да толерира нарушения на обществения ред и обеща твърдо мерки срещу вандалски прояви и уличен тероризъм.
Белград между Брюксел и миналото: Сърбия прилича на някоя латиноамериканска диктатура
Сръбските студенти убедително водят пред партията на президента Вучич, сочи проучване
"Супер вторник" за разширяването на ЕС: Украйна, Молдова, Албания и Черна гора с напредък по пътя им към членство
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии